Sayın BAŞBAKANIM

BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a

Sayın Başbakan’ım

Ben KOCAELİ ili BAŞİSKELE ilçesi Süleyman oğlu **doğumlu Halit **. Benim bir mağduriyetim söz konusu ben bu mağduriyetimi yıllardan beri çözemedim ve bunu ancak sizinle paylaşarak çözmek istiyorum. Mağduriyetim aynen şöyledir. BAŞİSKELE BELEDİYE sınırları içerisinde aynı zamanda KOCAELİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ denetimi altında bulunan 10 dönüm arazimi hiçbir şekilde değerlendiremiyorum. Bunun sebebi de BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ve BAŞİSKELE BELEDİYESİ bizi her türlü arazimizi kullanmaya engel olmaktadır.
Engelin konusu arazimiz şu ana kadar askeri bölge içinde olduğu için imar veremiyoruz deniliyordu. Sizin sayenizde biz askeriye ile iletişime girdik iletişim sonucunda askeriye bize 40m güvenlik alanım olarak araziyi terk etmek üzere bizimle bir sorununuz olmadığını yazılı olarak beyan ettiği halde BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE müracaat ettik. Belediye bize yine engel olarak MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ’nün bu araziyi SİT alanı yaptığını beyan ediyor. Bu beyan üzerine biz vatandaş olarak KOCAELİ MÜZELER MÜDÜRLÜĞÜNE müracaat ettik. Müracaatımız üzerine MÜZE MÜDÜRLÜĞÜNDEN almış olduğumuz yazılı beyan aynen şöyledir.
‘’Ben müdürlük olarak senin yerini SİT alanı yapma gibi bir lüksüm yoktur’’.Bunu Belediyeye getirdiğimizde bize yanıt olarak yinede ‘’imar yoktur’’ diyerek vatandaşın elinden bu yerleri cüzi yani 30-35-40 lira gibi rakamlarla yerleri vatandaşın elinden almaktadır.Bunu yapan Sayın KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ve BAŞİSKELE BELEDİYESİ encümenlerinden Ahmet KARAASLAN adındaki şahıs bu yerleri bu bedellerle toplayıp ‘’biz burayı kamu hizmetine açacağız’’ diyerek mağdur vatandaşı kandırmaktadır. Bu duruma BAŞBAKANIM’ın Bir nebzede olsa ilgi duyacağına inanarak size bu mağduriyetimiz sayılarımlar arz ediyorum.Allah yar ve yardımcınız olsun…

Halit **
0536.**.58

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.