Sayın Başbakana Mektup

Sayın Başbakanım,
Hayırlı günler başbakanım ben antalya böldesin’ de bodrum’da ve maramaris’te turizm işçisi olarak çalıştım ama her 6 ayın sonunda ve 7 ayın sonunda ‘da mevsimlik olduğu içim işimizi kayabedenlerden birisiyim ben bu sene bir işçi gözüyle turizm sektörünün bize getirdikleri konusunda bilgilendirmek istiyorum.

1:Biz işsizlik maaşından faydalanamıyoruz. nedeni bizim işten çıkarken kendi isteğimizle işten çıktığımız şeklinde olmasıdır. Bunun sebebi ise bir sonraki sene biz işe tekrar almama çekincesidir. Ve şuanda ‘da işsiz bir şekilde dolaşıyorum binlerce diğer turizm çalışanları gibi

2:)Çalışma saatleri sabahın erken saatlerinden sabahın 1’lerine 2’lerine sürüyor bu çalışma koşullarına uymayan, uyamayan insanlar olduğu zaman kendisini kapının dışında buluyor.

3:)Bu nedenler ‘Den dolayı Sayın BAŞNBAKANIM
DİNİ VECİBELERİMİZE VAKİT AYIRAMIYORUZ ,
1)İÇKİ ALMAYAN AMA İÇKİYLE BURADA TANIŞAN ARKADAŞLARIMIZ BİLE VAR ÇÜNKÜ BU KOŞUŞTURMACA İÇİNDE KENDİNİ BU ŞEKİLDE RAHATLATIYORLAR

2) BAZILARI DA ZİNA YAPMAK İÇİN YAPMADIKLARI JESTLER KALMIYOR BUNU NEDENİ İSE KENDİSİNE SOSYAL OLARAK VAKİT AYIRAMAYAN VE MADDİ DURUMLARDAN DOLAYI EVLENEMEYEN TURİZM ÇALIŞANI YURTTAŞLARIMIZ VAR.

3)TURİSLERDEN DUYDUĞUM KADARI İLE AVRUPA’DA “kendinizi David Beckham gibi hissetmek istiyorsanız, İstanbul’a gidin” DİYE İLAN BİLE VERİLİYORMUŞ BU AYNI ZİHNİYETTE ‘TE BAĞLI OLARAK TA ŞUNU’DA SÖYLEYEBİLİRİMKİ.

45-55-60 YAŞINDA’Kİ BAYANLAR BİZİM ÜLKEMİZDE BENİM GÖRDÜĞÜM KADARI İLE TURİZM İŞÇİLERİ BURADAN KURTULUP GİTMEK İÇİN,HAYATIMI KURTARMAK İÇİN , GİBİ BAHANELERLE EVLENİYORLAR YADA BİRLİKTE OLUYORLAR VE ASLINDA BU İNSANLARA BİRAZDA HAK VEREBİLİRİM ÇÜNKÜ BAŞKA BİR ŞANSLARI YOK VE İNANILMAZ KÖTÜ ŞARTLARDA ÇALIŞIYORUZ , ÇALIŞMA SAATLERİNİN UZUNLUĞU YANINDA , BİR ‘DE LOJMAN ŞARTTLARI VAR TABİİ TURİZM UMUTSUZ İNSANLARIN UMUDU OLMAYA DEVAM EDİYOR YANİ TÜM BU KÖTÜ ŞARTLARA RAĞMEN .

SAYIN BAŞBAKANIM EĞER BİR NEBZE OLSUN ÜLKEMİN CARİ AÇIĞININ KAPANMASINA KATKIDA BULUNDUYSAM NE MUTLU BANA .

VE BEN BU YOZLAŞMIŞLIK İÇİNDE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM SAYIN BAŞBAKANIM BEN ALIN TERİMLE HELAL PARA MI KAZANMAK İSTİYORUM.
SİGARA DAHİ İÇMİYORUM.

SESİMİZİ DUYURABİLECEĞİMİZ BÖYLE BİR BÖLÜM OLDUĞU İÇİN’DE AYRICA SİZE TEŞŞEKKÜR EDİYORUM SAYIN BAŞBAKANIM. ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİT ETMESİN.

AYRICA BAŞBAKANA MEKTUP.COM ÇALIŞANLARINA’DA TEŞEKKÜRLER.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir