İŞ İŞ İŞ

Sayın Başbakanım,
Ben Adanadan Hatice,
2004 yılında liseden mezun oldum,ailemi zar zor ikna ederek 1 yıl dersaneye gittim,dersanenin son 3 taksidini yatıramadığımız için derslere almadılar.Ben bu psikolojiyle össye girdim tabiki kazanamadım.
Ertesi yıl çok çalıştım memurluk sınavına girdim kazanamadım.2007-2008 döneminde kendi imkanlarımla dersaneye gittim,çok çalıştım tekrar ünv. sınavına girdim öncekine göre çok daha iyi puan almama rağmen yine ünv. yerleşemedim.2010 da yapılan kpss ye de girdim 72 aldım ümitlendim bu sefer olacak dedim,vakıa bu sabah yine hayal kırıklığı yaşadım,inanın şu an o kadar kötüyüm ki,anlatamam.Ben bu devletin vatandaşı değil miyim,niye ben memur olamıyorum,niye hep acı çekiyorum.Kaderim bu mu,soruyorum siz Sayın Başbakanım, benim suçum ne?Bütün çabalarımı çöpe atıp evlenmemek mi?
Bana niye bir iş imkanı vermiyosunuz Sayın Başbakanım,herşeyden ümidimi kesmek üzereyim,2 ay önce işten çıkartıldım özel sektör hiç bir güvence yok. Yalnız yaşıyorum son maaşımda bitmek üzere.Ailemede söyleyemiyorum,,iş bulamıyorum.şu an tek yaşıyorum ve kendi ayaklarım üzerinde durmak istiyorum.Nolur mektubuma cevap yazın Sayın Başbakanım.
Sizinde kızınız var.Nolur beni anlayın
para ve ya yardım istemiyorum sadece iş istiyorum.Bana hergün balık vereceğinize bana balık tutmayı öğretin Sayın Başbaknım
Sizden cevap bakliyorum
Allah’a emanet olun Sayın Başbakanım
saygılarımla…

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir