Fatih Projesi kapsamında düşünülen yabancı ingilizce öğretmenlere gerek kalmadan başarı nasıl gelir. 1

Sayın Başbakanım,

(Lütfen Sayın Başbakana iletin)

2011-2012 Eğitim yılında ,Fatih Projesi kapsamında düşünülen yabancı ingilizce öğretmenleri, amaçlanan başarıyı alınacagını düşünmüyorum.Sorunun mevcut müfredatın ve ingilizce öğretmenlerinin de konuşarak ingilizce öğretmede eksik olması.
İngiltere’de 2,5 yıl farklı dil okullarında ingilizce eğitimi gördüm.Edindiğim teçrübe üniversite okuyan dil öğrencilerinin veya ingilterede dil eğitimi alan öğrenciler, sadece kitap ingilizcesi öğreniyor.Gramer ve metin tercümelerinde problem olmamasına karşın “Anlıyorum ama konuşamıyorum”,”biliyorum ama ne konuşulanı anlıyorum,nede konuşabiliyorum”.

2010-2011 OF /Trabzon Serince İlköğretim Okulunda vekil ingilizce öğretmenliği yaptım.Öğrencilere Konuşarak ingilizce öğretmeyi amaçladım ve bunu da büyük ölçüde başardık, ilk 2 ay içinde yaptıgımız etkinlikleri kamera ya çekip internette yayınladım ve bir kısım basın organlarında haber olarak yayınlandı.Bunun üzerine TRT Haber okulumuza gelip İngilizce Tiyatromuzu haber yaptı.
İngilizce Tiyatro TRT Haber videosu : http://www.youtube.com/watch?v=Oy5q4r6_Fk8
İngilizce Tiyatro”Türk Ailesi” gaztube videosu http://www.gaztube.com/video/26729/of-serince-ilkogretim-turkish-familyturk-ailesi-director-ali-sen
İngilizce Tiyatro”Atatürk” gaztube videosu http://www.gaztube.com/video/26902/of-the-founder-of-turkish-republic-ali-sen#addfavour
Size mail yazmadaki amaç, düşünülen projede yeterli deneyim ve tercübeye sahibim.Yurt dışından ingilizce öğretmene gerek kalmadan mevcut öğretmenlerle sadece nasıl “Konuşarak İngilizce Öğretilir” onu Türk öğretmenlerimize anlatmak. Fırsat vermeniz durumunda sizi ikna edebilirim nasıl “Konuşarak İngilizce Öğretilir”
Bunu konuda yardımızı rica ediyorum.
Teşekürler;
Hakkımda:
Mersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı v e Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bilgisayar Donanım ve Teknoloji mezunuyum ,2.5 yıl ingiltere dil eğitimi için bulundum ve bu esnada birçok işte çalışma imkanı ve iş terçübesi kazandım. Azerbaycan da Otel Müdürlüğü ve ŞEN ACADEMY adında İNGİLİZCE , ARAPÇA ve RUSÇA dil eğitimi veren ve bunun yanında ingiltere ve amerikada dil okullarına danışmanlık faailiyetlerinde bulunan şirket kurdum. İngilizce ve Rusça biliyorum.
İletişim:
**


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Fatih Projesi kapsamında düşünülen yabancı ingilizce öğretmenlere gerek kalmadan başarı nasıl gelir.