EVİMİN İSTİMLAK DURUMU VE SÜRECİ

SAYIN CUMHURBAŞKANIM;
Biz Gümüşhane’nin Tekke Köyünden RECEP YAYLA ve MAKBULE YAYLA. Tekke Köyündeki evim yol yapımı nedeniyle istimlak edilecek evler listesine yazıldı. Ben evimin istimlak edilmesini istemiyordum.Yol genişletmesi yapılırken evime zarar verilmeden yapılmasını istedim.Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğünde yol yapım sorumlusu olan MEHMET İSKEFİYELİ adındaki şef evini istimlak etsekte evini yıkmayacağız; evinde yine istediğin gibi oturacaksın diyerek beni hem ikna etti, hemde güvence verdi.Bende Karayollarının personeli ve sorumlusu olduğu için ona güvenerek evimi istimlak etmeye karar verdim.Bu arada GÜMÜŞHANE o dönem ki Millet vekilimiz FERUMUZ ÜSTÜN BEY’e durumu arz edince; FERUMUZ BEY TRABZON KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ’ ne bu evlerde herhangi bir tehlikeli durum olmazsa vatandaşları evlerinden çıkarmamaları gerektiğini söyledi.Evimle yapılan istimlak duvarı arasında 7 metre var ve yapılan duvar 3 metre tabanlı yapılmıştır.Kara Yoluna her hangi bir zararı yoktur.
Biz evde 1,5 yıl durduktan sonra Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğün’den Avukat YUSUF GÜLER gelerek evimizi boşaltmamızı; boşaltmadığımız taktirde icra yoluyla boşaltacaklarını söyledi.Ben de avukata kendi köyümde evi istimlak edilmiş 7,8 komşum olduğunu ve bunların yaklaşık 20 yıldır evlerinden çıkarılmadığını söyledim.Avukat YUSUF GÜLER bey bana 7,8 kişi değilde senin gibi evi istimlak olmuş ve evinde oturan 100 kişi var.Hatta bunların 80 taneside TRABZON’ da oturmaktadır.Her şeyin Müdür Bey’in elinde olduğunu söyledi. Ben isterim sizde oturasınız dedi. Ben bir vatandaş olarak burada çifte standart uygulandığına inanıyorum. 70 yaşında bir kişi olarak eşyamı nasıl nereye boşaltırım bilemiyorum. Sizden yardımlarınızı bekliyorum.
Sayın CUMHURBAŞKANIM; ben ve ailem AK Parti üyesiyiz.Ak Parti kurulduğundan beri siz ve ekibinizi desteklemekteyiz.Bu zorlu virajda çocuklarım ve ben 10 oyla size destek veriyoruz ve EVET diyoruz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir