DUYUN ARTIK SESİMİZİ

Sayın Başbakanım,
Bizler emeklilik için, gereken sigortalık süresi ve prim gün sayısını tamamlayan, 1999 yılında çıkan (4447 nolu kanun) ve 2002’ de yasalaşan (4759 nolu kanun) ile yürürlüğe giren Kademeli Yaş mağdurlarıyız. Bizler bu kanun yasalaşması…ndan çok önceleri; örneğin 1983,84,87 gibi tarihlerde çalışma hayatına başlayıp, 7.000 – 8.000 gün gibi primlerini ödeyerek, istenilen hizmet süresi kuralını ve prim ödeme gün sayısını fazlasıyla tamamlamış insanlarız. Bu kanunun geriye doğru uygulanması sonucunda kademeli yaşa dahil edilerek hepimizin emekliliği 3 ile 10 yıl arası uzamıştır. Halbuki 1999 öncesi kanun uygulamasına göre Erkeklerde 25 yıl Bayanlarda 20 yıl hizmet, 5.000 prim ödemesi emeklilik için gerekli kural idi. Bizler yasanın geriye doğru haksız bir uygulaması sonucunda ciddi mağduriyet yaşamaktayız. Hepimizin bildiği, hiçbir yasa yürürlülük tarihinden öncesini olumsuz etkilemeyeceği yönündedir. Kademeli yaşa dahil edilen bizler 40,45 yaş civarı insanlarız, çoğunluğumuz işsiz ve sağlıktanda yararlanamıyor,
mevcut ortamda yaşımızdan dolayı, yaşlısınız deyip işe alınmıyoruz. Yaşınız emeklilik için genç denip emeklide edilmiyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık….
YAŞ MAĞDURLARI olarak bizler “erken emeklilik” istemiyoruz “af” istemiyoruz. Sadece, 1999 yılında elimizden alınan, önceki hakkımız olan, EMEKLİLİK HAKKIMIZIN GERİ VERİLMESİNİ istiyoruz.

Bu amaçla, Facebook ‘ ta yaklaşık 24.000 bin üyesi olan (sayımız her geçen gün artıyor)
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR GRUBU OLARAK, birçok yasal etkinlikler gerçekleştirdik ve devam edeceğiz.

Hükümetimizin bu haksız uygulamayı ve mağduriyetimizi ortadan kaldırarak çözüm bulacağını ümit eder , Saygılarımı sunarım.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir