ÇOCUĞUMUN GELECEĞİ TEHLİKEDE

Sayın Başbakanım,
SAYIN BAŞBAKANIM
Eyüp Rami 6/c sınıfında okumakta olan kızım Büşra Nilgün ÇELİK öğretim dönemi boyunca okulun en iyi öğrencileri arasında yer alırken 6. Sınıfa geldiğinde Matematik öğretmeni Esin Bahçeci ’nin tavrı ve ders anlatma yöntemleri sonucu her geçen gün biraz daha kötüye gitmiştir. Okul idaresi ve öğretmenle yaptığım görüşmeler maalesef sonuç vermemiş aksine öğretmenin kızıma karşı tutumu giderek sertleşmiş sınıf ortamında sürekli kızımı rencide eder hale gelmiştir. Öğretmeninin Baskları sonucu psikolojik bunalıma girmiş bunun sonucu diğer derslerindeki başarısı da düşmüştür.
Konuyu Eyüp İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne taşımam sonucu yönlendirildiğim Kağıthane RAM tarafından kızımın normalden zeki olduğu kendi yaş gurubunun çok üstündeki yaş gurubuna ait testleri bile başarıyla çözdüğü ifade edilerek kızımın başarısızlığının kendinden kaynaklanmadığı tutanakla Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmiştir. Söz konusu tutanak okul idaresine gönderilmesine rağmen okul idaresince çocuğumun ve öğretmenin ayrılması konusunda hiç bir girişimde bulunulmamıştır.
İdarenin konuyu bilmesine rağmen kayıtsız kalması öğretmenin davranışlarını onaylar nitelikte olduğundan kızım için okul artık bir kâbus haline gelmiştir. İdarenin bu tavrından güç alan öğretmen çocuğumu daha çok rencide eder hale gelmiş ve derste hiç ilgilenmez olmuştur. Bu durum çocuğumun psikolojisini daha çok bozmuştur. Yetmezmiş gibi okul idaresi ve rehberlik öğretmeni tarafından çocuğuma baskı yapılarak benim İlçe Milli Eğitim nezdinde yaptığım girişimlerden vazgeçmem sağlanmaya çalışılmıştır.
Kızımın geleceğinin söz konusu olduğu göz önünde bulundurularak gereğinin yapılmasını arz ederim.
Mahmut **
iletişim :0212 ** 26
0532 **17

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.