BİR BEBEĞİN BÜROKRASİ ENGELİNE TAKILMASI

Sn Cumhurbaşkanım,
46 yaşında Rize Güneysulu bir hemşeriniz olarak yıllardır sizi kişilik olarak ve Ülkeyi yönetim bicimizden dolayı çok seviyorum. Koyu bir Ak partiliyim ve tüm çevrem bunu bilmektedir.

Ben sizden bir Cumhurbaşkanı olarak değil bir Baba bir Dede olarak yardım isteyeceğim. Kardeşim yeni evlendi ve covit döneminde eşinin stresi sebebi ile bebeği çok erken dünyaya geldi. Eşi şuan görevli olduğu İzmir Ege Tıp fakültesinde 657 ye tabi hemşire olarak çalışmakta. Fakat kendisi evlilik nedeni ile istanbulda yaşamakta. Bebeği İst Medipol Hastanesinde Mayıs 2020 de dünyaya gelmiştir. Bebeğin erken doğması ve kendi sağlık sorunları sebebi ile şuan raporlu olduğundan çalışmamaktadır. Sağlık bakanlığına 10/02/2020 Tarihinde Eş durumundan tayin için evrakları ilettik. Fakat hala bir sonuç alamadık. Bu durumda rapor bittiğinde İzmire gitmek zorunda kalacak. Bir evladın Babasından koparılmasını Bir Baba olarak siz nasıl değerlendirirsiniz. Ne yazık ki Bebek hala olması gereken gelişimini tamamlayamamış durumda iken.

Ben bir Abla olarak sizden sadece Sağlık Bakanlığımızın bizlere bir an önce yanıt vermesinden başka bir rica olamaz.
Bu bürokrasi daha da devam ederse Bir Aile birliğini güçlü kılmak yerine temelinden sarmış olacaktır.
Bundan başta Baba ve Torununu sayılı günleri de olsa her gün görmek isteyen 4. evredeki Siroz hasta bir Dede olumsuz olarak etkilenecektir.
Mektubuma cevap gelir veya aranırsam Sağlık Bakanlığına başvuru yapan Kardeşimin eşi olan Betül Çırtlık ile ilgili bilgileri hemen paylaşabilirim.
Önce Yüce Rabbimin sonra Sizlerin merhametine sığınıyoruz.
Saygılarımla,
ASUMAN KAZDAL

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir