ANTAKYA

Sayin Baskanim,

14/05/2019 Sabah saat 10 da IST-HTY TK2382451730 nolu biletle İst Hty yolculuğum esnasında uçağın ekranında yol güzergahı ve varış noktası samandağ Olarak görülüyordu sanırım yazılımı yapan arkadaş samandağlı olsa gerek koskoca Hatay veya Antakya dururken samandağın adının geçmesi yanlışlık olsa gerek .
Kaldıki Antakya merkezin tarihi geçmişi insanların merak ettiği yerler arasına girmiştir. Turistler Senpiyer Kilisesi, Mozaik müzesi, habibi neccar ve buna benzer tarihi doğa dokusu olan ANTAYA”NIN ekranda yazılmıyor olması beni derinden üzmüştür . ANTAKYA BİR TARİH ŞEHRİ, MEDENİYETLER ŞEHRİ, BİR DOĞA GÜZELLİĞİ OLAN ŞEHİR, UNESCONUN BELİRLEDİĞİ BİR GURME ŞEHRİ OLMASINA RAĞMEN ANTAKYANIN DEĞİLDE BAŞKA BİR YERİN YAZILMASI BENİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR. BENİM GİBİ SİZE YAZAMAYAN ANTAKYALILARDA BUNDAN ÇOK AMA ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜR.
Ayrımcılık yapmış olmayayım ama samandağ Suriye Esat rejiminin ve Nusayrilerin merkezi konumundadır. Ben medeniyetler Şehri olan ANTAKYA NIN etnik, kültürel, olarak anılmasını istememekteyim lütfen gerekli düzeltmeyi yapınız.
teşekkür ederim .
Bir çok video ve fotoğrafları aldım fakat buraya ekleyemiyorum sizin e-mail nize göndereceğim.

Bekir Çelik +905368663131

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir