ÇOCUK GELİŞİMİ ÖNLİSANS MEZUNLARI LİSANS TAMAMLAMA BEKLİYOR. 23

 • Sayın Başbakanım,
  AKÜ Çocuk Gelişimi mezunuyum(önlisans).MEB bünyesinde 3 yıldır ücretli öğretmen olarak çalışıyorum.işimi çok seviyorum .Bir çok bölüme verilen lisans tamamlama hakkının biz ÇOCUK GELİŞİMİ ÖNLİSANSLILARA da verilmesini istiyorum.Elinizde yıllardır öğretmenlik yapan kalifiye elemanlarınız var iken .Bizim bölümümüzle ilgisi alakası olamayan kişilerin anasınıfı öğretmeni olarak önümüze geçmeleri bizi çok incitiyor.Lütfen sesimizi duyun artık LİSANS TAMAMLAMA HAKKINI bize de verin. SAYGILARIMLA


  Bir yorum ekleyin

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  23 yorum “ÇOCUK GELİŞİMİ ÖNLİSANS MEZUNLARI LİSANS TAMAMLAMA BEKLİYOR.

  • zeynep

   Sayın başbakanım
   Lütfen arttık duyun sesimizi..! ben 2010 çocuk gelişimi önlisans mezunuyum.Şu an ücretli anasınıfı ögretmenliği yapıorum. Fakat garantimiz yok..! lisans tamamlama istiyoruz bu hak bize verilsin lütfen…bu hakkı bize verinn lütfennnnn…!
   Saygılarımla..

  • melek

   bende çocuk gelişimi önlisans mezunuyum.5 yıldır meb de ücretli öğretmenlik yapıyorum ve her yıl nerede ve nasıl bi durumda olacağımız belli değil düzenli bir hayat kuramıyoruz ve bu bölümle hiç alakası olmayan insanların çalışması bizi çok üzüyor lisans tamamlama istiyoruz

  • yağmur

   Milli eğitim bize görev veriyor…işimizi en iyi şekilde yapıyoruz ancak aynı haklara sahip değiliz.Bu bizi mesleğimizden soğutuyor.Örgün okuduk,diplomamamızı aldık..görevimizede yapıyoruz ama adımız ücretli öğretmen…Biz öğretmenmiyiz anlamadık…Lütfen ya tamamlama verin okuyalım…yada adımızı değiştirin…Ya da bizi çalıştırmayın…Diplomaları geri iade edeceğiz..ne yapalım????bi işe yaramıyor…

  • şekerbelemir

   4 yıllık üniverste mezunu açıkta duruyo bedavadan sınavsız gidip 2 yıllık okuyan lisans tamalama istiyor.herşeye bedavadan sahip olmayın.biraz emek verin.şükür edin ücretli ögretmenlik yapıyorsunuz.gerçi bu 2 yıllıklar okulöncesini yerle bir etti.4 yıllık mezunun ne suçu var.çok zekiseniz kpss yi kazanın sosyal esirgeme kurumlarına atanın.ne bu lisans tamamlama hakkı.önce lisansı tamamlanmışlar atansın.herşeye bedavadan sahip olmayın.

  • çiğdem

   sayın başbakanımız ben çocuk gelişimi ön lisanstan 2008 yılında mezun oldum.3 yıldan beri meb e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik yapıyorum.bizim bölümle hiç ilgisi olmayanlarda bu görevi yapıyorlar.soruyorum sice bu öğretmenler ne kadar verimli olabiliyor.lisans tamamlama hakkı istiyorum.biz temelden hep bölüm dersleri aldık ne kadar çalışırsak çalışalım sınavlara başarılı olamıyoruz nedeni de çok açık altyapı yok.inşallah rabbimin izni ile sesimiz duyulur ve gerekenler yapılır saygılarımla..

  • meryem

   Sayın başbakanım öncelikle sizlere seçim dolayısıyla kolay gelsin Allah yar ve yardımcınız olsun. ben çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü 2009 mezunlardanım. Devlet okulunda 2. yılım ücretli öğretmenlik yapıyorum .ama bu bizim için yeterli olmuyor. bir iş güvencemiz yok heran işimden ayrılcakmışım gibi günlerim çok sıkıntılı geçiyor.bizim sizlerden isteğimiz ön lisans mezunları çocuk gelişimi bölümü bitirenler için açık öğretimden llisans tamamlama hakkı istiyoruz .çok magduruz.inşallah sesimizi duyar bizlere en yakın zamanda yardımcı olursunuz. Rabbim bütün öğretmenlere mesleğini seven çocukları seven,geleceğimizin evlatlarına bıkmadan usanmadan büyük sabırla sevgiyle hizmet etmemizi nasip etsin.Öyle de olur inşaallah tabi bunda siz değerli üstlerimizin de desteği olmalı.

  • meryem

   Meryem ÇETİN

   Teşekkür ederiz.

   Sayın Başbakanım sizlerin yapmış olduğu hizmetlerinizin bilincindeyiz dualarımız sizinle inşaallah devam . Sizleri çok seviyoruz.

   SAYGILARIMIZLA

  • büşra

   Sayın Başbakanım!
   Kendimi “mevsimlik öğretmen” olarak tanıtmak istemesemde maalesef o konumda bir öğretmenim yada öğretmenlik yapıyorum demem daha doğru sanırım. 2010 haziran ayında çocuk gelişimi (önlisans) bölümünden mezun oldum ve eylül ayında ücretli öğretmen olarak bir ilköğretimde görevlendirildim. İşimi çok seviyorum severek zevkle yapıyorum ama gerek yıl içerisindeki atamalar gerekse öğretmenler arasındaki “ücretli-sözleşmeli-kadrolu” ayırımlar ikinci sınıf öğretmen muamelesi yada onların deyimiyle “mevsimlik öğretmen” olmak insanın iş konusunda hevesini, isteğini kırıyor. Buna rağmen işimi severek yapmayaa devam ettim edicemde allah izin verdiği sürece… Sizden ricamız diğer önlisans bölümlerine tanıdığınız 2+2 hakkını bizede en kısa zamanda tanımanız. Okul öncesi mecburi olacak diyosunuz bununla ilgili hiçbir çalışma yapmıyorsunuz birsürü önlisans çocuk gelişimci var, madem 2+2 hakkı tanımıcaksınız niye üniversitelerde çocuk gelişimi (önlisans) bölümü var ? Bu nasıl bir tezattır? O zaman bu bölümü kaldırın, hala birçok mezun veriyor çocuk gelişimi bölümü. Bu büyük HAKSIZLIK… Bizi gözardı edeceğiniz kadar küçük görmeyin. Bu ciddii bir problem bence. Sözleşmeli öğretmenleri direk kadroya aldığınız gibi bizide kadroya almanızı 2+2 hakkı tanımanızı temenni ediyoruz. Umarım bu yazdıklarımız Başbakanımıza ulaşır ve bizim içinde birşeyler yapılır diyorum. SEVGİ ve SAYGILARIMLA….

  • ilknur

   ben 2007 muzunuyum. Tekrar öss sınavına girdim okulöncesi öğretmenliği okuyorum. Derslerde muafiyet bile vermediler. Bence o bölümü boşa okumuşuz. Lisans tamamlama vermişler diye duydum doğru mu dgs ye girme şartı aranıyormuş.

  • şifa

   bende çocuk gelişimi mezunuyum 2 yıldır dgs sınavına giriyorum ama olmuyo ecliyim ve çocugum var bizede artık hak verilsin istiyorum böyle nereye kadar devam etcek egittigimiz kişiler çocuk birer fidan işimi çok seviyorum egitimimi tamamlamak dahada iyi olmak istiyorum bizimde sesimizi duyun artık

  • elif

   SAYIN BAŞKANIM;
   BENDE ÇOCUK GELİŞİMİ ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MADURLARINDANIM.NE OLUR YILLARDIR ÜCRETLİ ÖĞRTETMEN YAPMAK CANIMI ACITIYOR AÇIN ARTIK LİSANS TAMAMLAMAYI ÇOK ÜZÜLÜYORUM AÇILMAMASINA NE OLURRRRRRRRRR AÇILSIN ARTIKKKKKK…O KADAR ÖĞRETMEN KADROYA GİRSİN BİZEDE SANS VERİN OKUYUP ATANALIMMMMMMMM…
   SESİMİZE CEVAP VERİNNNNNNNNNNNN
   SAYGILARIMLA

  • Sevgi

   Sayın Başbakanım lütfen eğitimin en önemli kademelerinde yıllardır çalışan bizlere bu hakkı verin artık lisans tamamlayıp mesleğimize gerçekten sıkı sıkı bağlanmak istiyoruz…Saygılarımla

  • fidan

   Sayın başbakanım bu sıze ikinci yazışım ve halen bu konuyla ilgili bir cevap aşamadım ve alamıyoruz da,sizden ricam biz çocuk gelişimi önlisans mezunlarının AÖF ye geçişlerinin verilmesi ile ilgili.Geçen yıl MEB ile AÖF nın yağmış olduğu anlaşma imzalandı ve özel okul ve devlet kadrosunda çalışan öğretmenlere geçiş hakkı verılmıştı benım şartlerım uyduğunu gidip İstanbul MEB müdürlüğü okulöncesi şube müdürlüğüne giderek bizzat öğrendım fakat müracatımdan sonra yeniden bır yazı çıkarılarak mezunıyet sınır getırıldı ve ben elde ettiğim başvuruyu kaybettım.Verılen hakkım gerı alındı şimdi size soruyorum emeklılığı gelmiş 40 yaş üzerındeki öğretmenlere geçiş hakkı verılere önleri açılırken biz gençlere neden verilmiyor ve önümüz kapatılıyor sizden ricam bugeçileri lütfen ücretli olarak çalışan biz öğretmenlerede verilmesi biz sadece okumak eğitimimiz tamamlamak istiyoruz.Bu konu ile ilgili şahsıma geri dönülülerek bilgilendirilmeyi arz ediyorum.Ekte mail adresim mevcuttur.SAYGILARIMLA

  • eda

   sayın başbakanım bizede öğretmenlik hakkı verilsin.En azından sözleşmeli öğretmen olalım ne olur yalvarıyorum size 6 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum.Aynı zamanda da dgs’ye ve kpss’ye hazırlanıyorum ama evli ve çocuklu olunca olmuyor lütfen bizlere yardımcı olun.

  • eda

   sayın başbakanım bizede öğretmenlik hakkı verilsin.En azından sözleşmeli öğretmen olalım ne olur yalvarıyorum size 6 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum.Aynı zamanda da dgs’ye ve kpss’ye hazırlanıyorum ama evli ve çocuklu olunca olmuyor lütfen bizlere yardımcı olun.

  • sema

   SAYIN BAŞBAKANIM ÇOCUK GELİŞİMİ ÖN LİSANS MEZUNLARINA LİSANS TAMAMLAMA HAKKI VERİN LÜTFEN.BİZDE DİĞER BÖLÜMLER GİBİ EĞİTİMİMİZİ TAMAMLAMAK İSTİYORUZ.LÜTFEN BAŞBAKANIM BİZE ANCAK SİZ YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ.

  • DİLEK

   Bu yıl benim yeşil bağım kurudu,Dolu vurdu yaprakları çürüdü,Benimde saz tutan elim var idi,Şimdi bir köşede yatar ağlarım.Ben günlerdir bu türküyü söylüyorum.SAYIN BAŞBAKANIM SİZDEN HİÇ BİRŞEY İSTEMİYORUM.çünkü UMUDUM YOK.İSTEMEME GEREK DE YOK.NÜFUSUMUZ FAZLA.GEREĞİNDEN FAZLA YETİŞMİŞ ÖĞRETMEN VE OKUYANLAR VAR.DAHA 1 YIL DOLMADAN AÇIKÖĞRETİM OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ HAKKIMIZI DA ALDINIZ.ÇOK GEÇ GELEN HAK ERKEN GİTTİ.SİZİ DE ANLIYORUM İSTİHDAM ALANI OLMAYAN MESLEKLERİ KALDIRMAKTA DA HAKLISINIZ.ÇOK PİŞMANIM KEŞKE ÇOCUK GELİŞİMCİ OLMASAYDIM.SENEYE MEZUN OLACAĞIM.YAZIK O DİPLOMA DUVARDA HATIRA DİYE KALACAK.

  • kaf kef

   Sayın başbakanım bizler 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyuz. Kpss de atamamız sadece sosyal hizmetlere var ve ataması çok az. Dgs sınavı ile okul öncesine geçişimiz var ama artık kontenjanlar çok az ve puanlar biz meslek lisesi çıkışlılar için oldukça yüksek.Ayrıca kendi bölümümüz olan Çocuk Gelişiminden devam etmek istiyoruz. Açıköğretimde tamamen kalktı. Bizler bir çok bölüme göre çocuğun gelişiminde oldukça bilgiliyiz. Bundan önce 2008 yılında 2yıllık ebelik bölümüne 4yıllığa geçiş hakkı tanınmış. bizde istiyoruz sayın başbakanım.Lütfen duyun sesimizi.. Bizler ön lisans çocuk gelişimciler olarak aldığımız eğitim ücretli öğretmenlikle sınırlı. Eğitimimizin karşılığı bu olmamalı. Bir dönemde 13 ders aldık sıkıştırılmış eğitim dahi olsa aynı eğitimi aldık.. Bilgimize güveniyoruz. Lütfen bizlere de bir şans tanınsın.